Kolejna domowa instalacja fotowoltaiczna wykonana przez CEO

Prezentujemy Państwu dzisiaj kolejną instalację fotowoltaiczną, wykonaną przez ekipę Centrum Energii Odnawialnej. Tym razem na dachu jednego z bydgoskich domów jednorodzinnych zamontowano zestaw 21 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych o mocy 265 W każdy. Do każdego z nich dołączony został optimizator mocy, który w połączeniu z inwerterem firmy SolarEdge stworzył system o mocy 5,5 kWp. Technologia SolarEdge wyróżnia się możliwością optymalizacji mocy na poziomie każdego modułu, a znajduje swoje zastosowanie na obiektach z występującymi strefami cienia /drzewa, inne obiekty, itp./. Dzięki temu łączna produkcja pochodząca ze wszystkich modułów może być wyższa nawet o 25 %. To też było głównym argumentem przemawiającym za wyborem tego wariantu.

Prezentowana instalacja zostanie przyłączona do sieci, a nasza firma w ramach zlecenia przygotowała w imieniu klienta komplet dokumentów do zgłoszenia w zakładzie energetycznym, dzięki czemu podpisze on umowę prosumencką umożliwiającą magazynowanie nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci.

 

Panele słoneczne Centrum Energii Odnawialnej
Montaż paneli słonecznych Centrum Energii Odnawialnej

Jeżeli planujecie Państwo zakup instalacji fotowoltaicznej i szukacie wsparcia zarówno w kwestii doboru odpowiedniego zestawu oraz zgłoszenia do zakładu energetycznego to zapraszamy do kontaktu z Centrum Energii Odnawialnej telefonicznie pod nr +48 530 163 326 lub mailowo na adres ceo.odnawialna@gmail.com.