W Toruniu zbudowaliśmy instalację fotowoltaiczną na gruncie

Jedną z kolejnych instalacji fotowoltaicznych, jakie wyszły „z ręki” CEO jest 3,1 kWp system postawiony na gruncie. Inwestorem jest osoba prywatna mieszkająca w domu szeregowym na terenie Torunia. Pierwotnie przymierzaliśmy się do montażu na dachu, jednak wysokie kominy oraz okna dachowe uniemożliwiły wykorzystanie takiej lokalizacji. Dlatego też właściciel nieruchomości zdecydował się na montaż zestawu 12 modułów /260 W/ na gruncie. Dzięki temu możliwe było ich optymalne ustawienie w kierunku południowym, co przełoży się na max. uzysk z produkcji „fotowoltaiki”. Za sterowanie systemem odpowiada inwerter Fronius Symo 3.0-3-M, który przyłączono do sieci energetycznej.

Więcej informacji na temat specyfikacji urządzeń wchodzących w skład zestawu o mocy 3,1 kWp można znaleźć TUTAJ.

Zobaczcie także jak kształtuje się dzienna, tygodniowa, czy też miesięczna produkcja domowej elektrowni, którą w wersji on-line prezentujemy TUTAJ.

fotowoltaika Centrum Energii Odnawialnej
instalacje fotowoltaiczne Centrum Energii Odnawialnej
Montaż paneli słonecznych Centrum Energii Odnawialnej

Jeżeli szukacie Państwo wsparcia zarówno w kwestii określenia parametrów systemu fotowoltaicznego, jak też jego montażu i zgłoszenia do zakładu energetycznego to zapraszamy do kontaktu z Centrum Energii Odnawialnej telefonicznie pod nr +48 530 163 326 lub mailowo na adres ceo.odnawialna@gmail.com.