Zostań właścicielem małej elektrowni - 40 % dotacji! Więcej »

Ty też możesz mieć prąd za darmo! Więcej »

Każdy może zostać PROSUMENTEM! Więcej »

 

Podgrzewacze CWU z pompą ciepła

Pompy ciepła zapewnią oszczędności

128Podgrzewacze wody z pompą ciepła, bo o nich mowa wytyczają nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu. Proste w instalacji urządzenia maksymalizują komfort użytkowania i oszczędność energii. To jest ekologiczna ewolucja tradycyjnych podgrzewaczy wody. Dzięki zastosowaniu podgrzewacza wody z funkcją pompy ciepła możliwe do osiągnięcia są dwa efekty energetyczne. Pierwszym z nich jest oszczędne przygotowanie ciepłej wody /bardzo niskie zużycie energii elektrycznej/, a drugim chłodzenie budynku w okresie letnim. Wychłodzenie powietrza następuje w wyniku odebrania przez pompy ciepła, które wykorzystane zostaje do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w zasobniku /odwrotny proces zachodzi podczas chłodzenia w lodówkach/.

Pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej sprawdzają się świetnie jako samodzielny lub uzupełniający system przygotowania ciepłej wody w budynku mieszkalnym. Pompa ciepła ma wbudowaną w zbiornik, stalową wężownicę, do której można podłączyć instalację słoneczną, kominek z płaszczem wodnym lub kocioł na paliwo stałe. Jest to niewątpliwa zaleta tego urządzenia, bo pozwala na wykorzystanie nadwyżki ciepła z kominka lub kotła do podgrzewania wody. Zimą, gdy palimy w kominku lub kotle, woda podgrzewana jest przez wężownicę, a gdy kominek/kocioł zgaśnie, podgrzewanie wody przejmuje pompa ciepła. Jej 100 % wydolność sięga temperatury – 10 stopni C, poniżej tego parametru dopiero załącza się grzałka wspomagająca pracę systemu.

Potwierdzeniem ekonomicznego uzasadnienia posiadania podgrzewacza wody z pompą ciepła jest wyliczenie kosztów jego pracy. Otóż producenci i dystrybutorzy większości topowych urządzeń z tego segmentu podają, że dzienny koszt przygotowania przez pompę ciepła zbiornika o pojemności 200 l, który zdecydowanie zaspokoi potrzeby 3-osobowej rodziny kształtuje się w granicach 1 zł /!/.

Nasza firma, tj. Centrum Energii Odnawialnej w segmencie podgrzewaczy wody użytkowej z funkcją pompy ciepła proponuje Państwu:

– w wersji EKO urządzenie Ariston Nuos EVO 80 i 110Hewalex PCWU 200K 1,5 kW

– w wersji STANDARD urządzenie Ariston NUOS PRIMO FS 200  i Hewalex PCWU 200K 1,8 kW 

– w wersji PREMIUM urządzenie Ariston Nuos FS 250Hewalex PCWU 300K 2,3 kW

W celu zakupu podgrzewaczy wody użytkowej z funkcją pompy ciepła zapraszamy do sklepu internetowego – TUTAJ.

Chętnie również udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania, które prosimy kierować pod nr tel. 530 163 326 lub mailowo na ceo.odnawialna@gmail.com.